Valná hromada Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko byla ve znamení změny v postu předsedy společnosti

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU, 8.12.2016 - Valná hromada Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko, která se konala 8. prosince v Rychnově nad Kněžnou, zvolila všemi přítomnými hlasy nového předsedu Jaroslava Zedníka, starostu města České Třebové. 

Již od založení této společnosti, která byla založena 21. dubna 2009 byl ve funkci předsedy DS OHP Petr Fiala, starosta města Letohradu a zároveň předseda svazku obcí Sdružení Orlicko. Na dnešním jednání Valné hromady však po více jak 7 a půl letech podal na funkci předsedy rezignaci. „Hlavním impulsem mé rezignace byly moje nové povinnosti v rámci Zastupitelstva Pardubického kraje, kde povedu Výbor pro dopravu a dopravní obslužnost. Musel jsem tak některé z mých aktivit utlumit“, vysvětluje Petr Fiala, který zůstává nadále členem Správní rady.

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko sdružuje hlavní hráče z regionu, kteří se pohybují v cestovních ruchu a jdou za společným cílem, a to je propagace tohoto regionu a jeho návštěvnost. Zároveň propojuje veřejnou a soukromou sféru, a zároveň stmeluje subjekty v rámci Pardubického a Královéhradeckého kraje. „Destinační společnost je jediná profesní organizace v tomto regionu, která má zájem, aby se turistickému ruchu a podnikatelskému prostředí, které na něm nějakým způsobem participuje, dařilo. Pokrývá území rámcově od Dobrušky a Olešnice v Orlických horách až po Lanškroun. Žádná jiná instituce takového rozsahu tu není“, vyzdvihuje postavení společnosti v regionu Petr Fiala.

Rozhovor, který poskytl již bývalý předseda DS OHP Petr Fiala zpravodajskému portálu Orlicky.net najdete zde.

 

Kontakt:

Mgr. Eva Vaníčková, ředitelka společnosti, tel. 774 125 014, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Michaela Janková, manažerka pro komunikaci s partnery a podnikateli, tel. 725 921 969, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.