Veletrh GO a REGIONTOUR Brno 2017

Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech se konal v Brně ve dnech 19. – 22. 1. 2017. Jedná se o největší prezentaci průmyslu cestovního ruchu s akcentem na regiony ve střední Evropě. Veletrh REGIONTOUR je nosným projektem na podporu domácího cestovního ruchu a incomingu v České republice. Účastnili se jej klíčové subjekty v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů.Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastní poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály.

Na veletrhu se letos Královéhradecký a Pardubický kraj prezentoval opět ve společné expozici pod značkou Východní Čechy a to se svou loutkářskou maringotkou. Východočeské loutkářství, to je fenomén, který je letos hlavním tématem propagace cestovního ruchu obou krajů. Nejen, že má loutkářství ve východních Čechách dlouholetou tradici, ale jeho význam pro Českou republiku a Slovenskou republiku dokazuje i jeho zápis do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Společná expozice krajů zvala návštěvníky do východních Čech na tradici východočeského loutkářství. „V Královéhradeckém kraji můžeme najít samotné kořeny této tradice. Historicky první prokázaný český loutkář Jan Jiří Brát se totiž narodil ve Studnici u Náchoda a jedno z prvních doložených představení se hrálo už v roce 1697 na Kuksu. Přijeďte tedy pátrat po historických stopách loutkářství a zároveň můžete navštívit ta nejhezčí místa našeho regionu,“ pozval přítomné radní Hečko. Během slavnostního zahájení veletrhu byla také uvedena do života nová brožura Příběh loutky a CD MP3 Když jsem vandroval, muzika hrála, na kterém Jan Dvořák (dlouholetý ředitel Divadla DRAK) vzpomíná na své loutkářské putování životem. Dále se oba kraje zúčastní veletrhů Holiday World Praze a Infotour a cykloturistika v Hradci Králové.

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko prezentovala svoji nabídku ve společné expozici obou krajů. Pultík navštívili především mladí, senioři a rodiny s dětmi, které zajímala aktuální zimní nabídka – lyžařské areály a běžkařské trasy, ale také novinky v destinaci, možnost trávení dovolených a to jak v zimním, tak letním období. Zájem byl také velký o cykloturistiku a pěší turistiku. Čerpali informace především ze sezónních propagačních materiálů, map s běžeckými trasami, turistických novin nově s přílohou katalogu služeb, map s cyklotrasami, ale byl také zájem o nabídku zážitků a trávení volného času rodin s dětmi.