Redaktoři celostátních médií navštívili destinaci Orlických hor a Podorlicka

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko uspořádala poslední květnový víkend další z oblíbených press tripů, inspirativních výletů pro novináře, kteří tak měli možnost blíže poznat rozmanitou nabídku této turistické oblasti.

Press trip představil vybrané turistické atraktivity destinace a zaměřil se na komunikaci letní a mimosezónní nabídky a především pak celoročního vyžití na horách, neboť horská střediska jsou stále nejvíce spojována se zimní dovolenou. Cílem této aktivity je upozornit média na možnost strávit dovolenou, víkend či výlet v Orlických horách a Podorlicku, seznámit je se zdejší atmosférou, službami a představit jim jeden z mnoha možných inspirativních programů, které zde mohou jejich čtenáři prožít.

Centrem byly tentokrát Říčky v Orlických horách, odkud redaktoři v rámci 2-denního programu vyráželi na další místa v okolí. Poznali jak vlastní nabídku horské obce od pestré škály aktivit zdejšího Ski centra Říčky (lanovka na hřeben, pěší a cykloturistika, jízdy na terénních tříkolkách nebo adrenalin v lanovém parku, vč. příjemného zázemí restaurace Skirest, procházka obcí i kamenným menhirům), tak navštívili například Středověký skanzen Villa Nova Uhřínov (historie), Penzion Sokolí hnízdo a farmu Sokol (agroturistika a dovolená na venkově), obec Neratov (poutní místo, znovuoživená a stále se rozvíjející obec s atmosférou česko-polského pohraničí) nebo Bartošovice v Orl.h. (Chráněné dílny Kopeček, tvůrčí dílny pro veřejnost, obchůdek). Mnohé zaujal rozhovor s panem Bohumírem Dragounem, zakladatelem skanzenu Villa Nova Uhřínov, nebo Josefem Suchárem, neratovským farářem. Podnětné byly však i rozhovory s ostatními představiteli navštívených subjektů. Někteří využili i nedělního výletu na Zemskou bránu.

Zástupci z řad tištěných i internetových médií (např. pražské METRO, Právo-příloha Víkend, Moje Země, Krásný venkov, Betynka, Maminka, Překvapení, turistika.cz, zena-in.cz, cysnews.cz aj.) měli možnost poznat, že Orlické hory nejsou atraktivní pouze v zimním období (sjezdové lyžování a běžecké tratě), ale jsou výborným místem i pro letní dovolenou, a to jak aktivní, poznávací tak relaxační, jsou tipem pro rodiny s dětmi i prarodiče s vnoučaty, ale také pro aktivní sportovce, mladé lidi i seniory, a že zde nechybí ani nabídka pro nepřízeň počasí. V rámci press tripu byly vyzdviženy i další fenomény destinace, jako jsou například Zámky na Orlici, zdejší tvrze a pevnosti, Orlické cyklo a inline království nebo vodácká Orlice, rovněž tak rozmanitá nabídka ve městech a obcích včetně možností koupání, zajímavých a unikátních expozic či kulturních akcí. Redaktory překvapila rozmanitost tohoto pro mnohé zcela nově objeveného kraje!

  

   

Press trip, který se konal v termínu 26. – 27. května 2017, finančně podpořil Královéhradecký kraj.