Orlické hory a Podorlicko pokračují ve spolupráci s portálem TURISTIKA.CZ

Spolupráce s českým turistickým portálem www.turistika.cz byla zahájena již v roce 2017, a to na úrovni propagace vybraných turistických tipů z regionu, podpořené navíc zapojením destinace do soutěže Turistika pro život. Ta byla pilotně spuštěna právě v loňském roce. Destinační společnost spolupráci pro letošní rok rozvinula a zařadila reklamní kampaň na propagaci image a značky Orlických hor a Podorlicka, včetně komunikace klíčového turistického produktu Česká Loira-Zámky na Orlici, oceněného mezinárodním titulem Excelentní evropské destinace. A to díky marketingové a finanční podpoře Orlických hor a Podorlicka, jakožto vítězné destinace EDEN 2017, ze strany Ministerstva pro místní rozvoj a Agentury CzechTourism.

Kampaň zahrnuje jak obrandování webu, bannerovou a radiovou kampaň s pozvánkou do Orlických hor a Podorlicka, tak uveřejnění PR článků, které komunikují nejen výjimečný produkt Zámky na Orlici, ale zrovna tak letní a zimní nabídku destinace.  Reklamní spot na Rádiu Beat nebo Country radiu zval do regionu během července všechny posluchače v severovýchodních Čechách a Jihomoravském kraji.

Nechybí ani promo na facebooku turistika.cz nebo turistikaprozivot.cz, a to formou sdílení nejen uveřejněných PR článků, ale také 50-ti vybraných míst a turistických cílů z Orlických hor a Podorlicka, které byly zapojeny zároveň do soutěže Turistika pro život. Turisté získávají body za návštěvu vybraných turistických cílů a svou účast potvrzují fotkou nebo sdílením své polohy. Za získané body si poté vybírají zajímavé odměny např. z oblasti turistického vybavení. V loňském roce se do soutěže zapojilo více než 3 tisíce soutěžících, téměř 300 tisíc soutěžních míst a proběhlo více než 13 tisíc návštěv.

Vybraná soutěžní místa jsou průběžně uveřejňována i v pravidelném newsletteru turistika.cz, který je distribuován na více než 45 tisícům uživatelů. Zajímavá místa a služby z destinace doporučujeme také v rámci profilu turistické oblasti na https://www.turistika.cz/orlicke-hory-a-podhuri.

Portál www.turistika.cz ročně navštíví na 4 miliony cestovatelů, turistů a výletníků, čímž se řadí mezi významná online turistická média pro sdílení zážitků i inspirace pro cesty, výlety i služby nejen v České republice. Jeho pozici na poli turismu dokládá také na 60 tisíc registrovaných turistů a cestovatelů, přes 3 tisíce blogerů, kteří vytváří unikátní a stále aktuální obsah, a zrovna tak facebookový profil s téměř 60 tisíci fanoušky. Portál využívají a navštěvují dle průzkumu především vzdělaní lidé nad 30 let s nadprůměrným rodinným příjmem, kteří aktivně tráví svůj volný čas, denně využívají internet.

 

PR článek "Na Českou Loiru nejen za příběhy a historií šlechty!"

PR článek "Za letní pohodou do Orlických hor a Podorlicka"