Tavení skla dřevem v Deštném v Orlických horách 2019

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko se již počtvrté zúčastnila tradičního festivalu „Tavení skla dřevem“ v Deštném v Orlických horách. Ten se letošní rok konal od pátku 2. 8. do neděle 4. 8. 2019 v zahradě areálu Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel.

Ústředním motivem akce bylo ruční vytápění pece Magdaleny dřevem, foukání a tvarování skla mistrů sklářů a nedělní aukce jejich výrobků. V areálu muzea se nacházelo nepřeberné množství stánků s nejrůznějšími skleněnými výrobky – od šperků, přes různé dekorativní předměty až po sklenice, do kterých jste si mohli také nechat vyrýt vlastní nápis. Festival provázel i doprovodný program – koncert ve zdejším kostele sv. Máří Magdalény a večerní koncerty v areálu muzea.

Stánek DS OHP navštívili nejen turisté, kteří přijeli buď přímo na festival, nebo zde trávili svou dovolenou, ale také místní lidé, žijící v naší turistické oblasti. Ty nejvíce zaujaly Turistické noviny léto/podzim 2019, v nichž nalezli novinky, nadcházející akce a různé méně známé tipy z destinace. Velký zájem byl také o IMAGE brožuru, Katalog ubytování a služeb, Kačenčinu pohádkovou stezku a další letáčky přímo o Deštném a jeho bližším i vzdálenějším okolí.