Poznej svého farmáře na Rampuši

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko se v sobotu 17. 8. 2019 zúčastnila Dne otevřených dveří Farmy Sokol na Rampuši. Akce je pořádána jako součást celorepublikového projektu Poznej svého farmáře.

Rodinná farma Sokol na Rampuši funguje již od roku 2008 a její součástí je Penzion a restaurace Sokolí hnízdo s celoročním provozem. V současné době hospodaří rodina Sokolových na 42 ha půdy a chová prasata, kuřata, husy, králíky, jehňata a krávy, z nichž vyrábí své výrobky. Na akci bylo možné prohlédnout si celou farmu i s jejími výrobními prostory, ochutnat místní produkci a konal se zde také farmářský trh s lokálními potravinami. Nechyběl doprovodný program včetně soutěží pro děti, vystoupení králičího HOPU, malých hasičů SDH Javornice, taneční vystoupení Déčka Rychnov nad Kněžnou, vystoupení Pouchovských poupat i divadelní představení Jak pekařovi nepekla pec Spolku Javor Javornice.

Stánek DSOHP zaujímal strategickou pozici nedaleko vstupu do areálu. Návštěvníky, převážně rodiny s dětmi a seniory, přijíždějící z nedalekých i vzdálenějších lokalit, zaujala komplexní nabídka naší turistické oblasti. V první řadě se jednalo o Turistické noviny léto/podzim 2019 s mnoha zajímavostmi a novinkami z destinace. Zájem byl také o IMAGE brožuru, tipy pro rodiny s dětmi, katalog ubytování a služeb s kompletní nabídko oblasti, naučné stezky, Zámky na Orlici a jejich putování, mapu regionu – cyklo a pěší, cyklotipy a mapu pivovarů.