Orlické hory a Podorlicko se účastní kurzů ČSKS

Český systém kvality služeb (ČSKS) pořádá pro pracovníky certifikovaných organizací bezplatně celodenní odborné kurzy. Dvou z nich se zúčastnily na podzim roku 2019 také pracovnice Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko.

První nesl název Copywriting: Jak zaujmout cílovou skupinu/zákazníka. Konal se v sídle agentury CzechTourism v Praze 20. 11. 2019 pod vedením Martina Tichého. Celý kurz byl veden převážně v praktickém smyslu – každý si vše sám vyzkoušel. Jak najít společnou řeč se zákazníky, jak správně postavit homepage webu, a především jak psát texty nejen na webové stránky, či vytvořit zajímavý titulek. Účastníci si odtud odnesli spoustu poznatků, které jistě využijí k tvorbě PR článků.

Druhým pak byl kurz Pracujte efektivně s Facebookem a Instagramem. Do Hradce Králové přijela 3.12.2019 přednášet Eliška Vyhnánková, spoluautorka známé publikace Jak na sítě. Účastníci se dozvěděli mnoho nových informací o fungování Facebooku i Instagramu, také o tom, jak tvořit příspěvky, které se budou zobrazovat na předních pozicích v daných sítích. Odpolední blok se pak věnoval hlavně práci s reklamou na uvedených platformách, její tvorbou i možným dosahem, což je v současné době velmi užitečná znalost nejen pro destinační marketing.