Tavení skla dřevem v Deštném v Orlických horách 2021

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko se již po páté zúčastnila tradičního festivalu „Tavení skla dřevem“ v Deštném v Orlických horách. Letos se konal již 30. ročník, a to od pátku 6. srpna až do neděle 8. srpna 2021 v zahradě areálu Muzea zimních sportů, turistiky a řemesel.

Po loňském pandemickém on-line ročníku se letošní ročník uskutečnil opět za účasti diváků. Ústředním motivem akce bylo ruční vytápění pece Magdaleny dřevem, foukání a tvarování skla mistrů sklářů a nedělní aukce jejich výrobků. V areálu muzea se nacházelo několik stánků s nejrůznějšími skleněnými výrobky – od šperků, přes různé dekorativní předměty až po sklenice, do kterých jste si mohli také nechat vyrýt vlastní nápis. Festival provázel i doprovodný program – sobotní koncert Flétny v barokní hudbě – Jiří Stivín (flétny), Václav Uhlíř (varhany) ve zdejším kostele sv. Máří Magdalény.

Stánek DS OHP navštívili nejen turisté, kteří přijeli buď přímo na festival, nebo zde trávili svou dovolenou, ale také místní lidé, žijící v naší turistické oblasti. Ty nejvíce zaujaly Turistické noviny 2021, v nichž nalezli novinky a různé méně známé tipy z destinace. Velký zájem byl také o IMAGE brožuru, jež pro letošní rok prošla aktualizací, nový propagační materiál Zámky na Orlici – Česká Loira, Kačenčinu pohádkovou stezku i Kačenčinu pohádkovou říši a další letáčky přímo o Deštném a jeho bližším, ale i vzdálenějším okolí.

Odstartovaly jubilejní Svátky skla - Tavení skla dřevem XXX. ročník v Deštném v Orlických horách.