Fórum cestovního ruchu 23.11.2021

Desátý ročník Fora cestovního ruchu, pořádaný agenturou CzechTourism, proběhl 23.11.2021 v Kongresovém centru Praha v hybridním systému. DS OHP se zúčastnila online. Pořadatelé si dali za cíl ohlédnout se za případy flexibility v době covidové pandemie a také pojmenovat výzvy pro nadcházející období, a tak byl letošní ročník pojmenován Vítězové a (poražení) pandemie covid.

První blok konference se zabýval tím, jak se pandemie covid promítla v datech a jak data využít pro lepší analyzování a predikování vývoje. Své postřehy z této oblasti přednesli řečníci společností Google, Sojern, či Mastercard.

Pokračovalo se v duchu experience managementu, tedy jak rozvíjet zákaznickou zkušenost a taktéž ji měřit. V tomto duchu proběhla panelová diskuze hostů a zajímavé přednášky společností Travelsat a Costa cruises.

Odpoledne se pak navazovalo ve dvou souběžných blocích. Jedním z nich byl MICE a druhým pak Product development v postcovidové době. V rámci tohoto tématu pohovořila Gerti Schmidt z Vídně o budoucnosti luxusního cestování a pak se opět diskutovalo. Řečníci z řad Grandhotelu Pupp, Canary Islands Tourism, Prague City Tourism – průvodcovské služby a Plzeňského prazdroje spolu s předřečnicí z Vídně zmínili příklady dobré praxe právě z jejich destinací a dostalo se i na neméně podnětné otázky, jako jsou změny poptávky a nabídky, vypořádávání se s covid restrikcemi, nebo také co se za dobu pandemie podařilo změnit.

Program fóra přikládáme v příloze.

Pokud se na něj chcete podívat ze záznamu, zvolte jeden z odkazů níže:

Úvod, Pandemie covid v datech, Experience management: https://youtu.be/40SOkW5IvZo

Product development: https://youtu.be/3sf-ttxrjaM

MICE: https://youtu.be/CVV2jXnKQm4