Evropská stezka hradů a zámků na Potštejnské pouti u zámku Potštejn

Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko, destinační společnost Východní Čechy a Dolnoslezská turistická organizace se v rámci projektu Hrady a zámky nás spojují, reg. číslo: CZ.11.2.45/0.0/0.0/18_030/0001773, účastnila 18. září prezentační akce na Potštejnské pouti.  

Zámek Potštejn je spojen především s rodem Harbuval Chamaré, který jej za dob baroka nechal vybudovat. Později sňatkem přešel na rod Dobřenských z Dobřenic a těm byl roku 1945 Benešovými dekrety zabaven. Po zdejším působení organizace ROH a několika soukromých majitelů, koupili v roce 2004 velmi poničený zámek manželé Nováčkovi. Ti jej opravili a o dva roky později poprvé zpřístupnili veřejnosti. Zámek je velmi oblíben u dětí díky hraným kostýmovaným prohlídkám s příběhem. Pro ně tu toho mají ale mnohem víc. Ty nejmenší se vydají do kouzelného Pohádkova a objeví v něm deset pohádkových příběhů. Větší děti od 6 let nadchne Bubákov – zámecké sklepení plné tajemných duchů historických postav, vyprávějících příběh z potštejnské minulosti. Projděte se pečlivě upravenou růžovou zahradou, na kterou navazuje anglický park s mnoha romantickými zákoutími. Jeden den možná k objevování zdejších krás nepostačí, a tak tu můžete přespat v Zámeckém hotelu. www.zamekpotstejn.cz, @zamekpotstejn

Zámek Potštejn pořádá velice oblíbené hrané vzdělávací prohlídky pro MŠ a ZŠ, hrané prohlídky pro veřejnost a v adventním čase také hranou prohlídku Betlémský příběh. Je také vyhledávaným místem svatebčanů.

Na Potštejnské poutí byla 18. září k vidění pestrá škála stánků s rozmanitými řemeslnými výrobky, cukrovinkami i regionálními potravinami.  

Vytvořený produkt Evropské stezky hradů a zámků byl propagován na společném území všech partnerů projektu, a to v místě jednoho ze zapojených subjektů – zámku Potštejn. Zástupci partnerů prezentovali výstupy projektu – vytvořenou mapu produktu včetně samolepek a webového portálu, jež je nabitý aktuálními informacemi. Propagaci doplnily roll-upy na nichž jsou fotografie všech zapojených hradů a zámků v České republice a Polsku. Návštěvníci, mezi nimiž byli rodiny s dětmi, senioři, aktivní turisté i místní 50+ ocenili propagační materiály všech partnerů, ale hlavně velice zajímavý produkt spojený s cestováním po Východních Čechách s přesahem k našim polským sousedům včetně soutěže, jež probíhá.

https://castlesandpalaces.eu/cs 

Účast na prezentační akci je podpořena z projektu Hrady a zámky nás spojují, reg. číslo: CZ.11.2.45/0.0/0.0/18_030/0001773.