Prezentace OHP na veletrhu Infotour a cykloturistika v Hradci Králové byla úspěšná

Infotour a cykloturistika je jediný veletrh cestovního ruchu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. V termínu 16. – 17. Března 2012 se konal již po třinácté a tradiční sousední destinace Orlické hory a Podorlicko nechyběla ni tentokrát.

„Veletrh tradičně nabízí možnost představit návštěvníkům i odborné veřejnosti aktuality z oblasti cestovního ruchu, seznámit je s nabídkou regionů i měst a dále prezentovat novinky cestovních kanceláří, dopravců, lázní nebo wellness hotelů. Návštěvníci mají také možnost zakoupit drobné řemeslné výrobky, potraviny a přírodní produkty, které upozorní na přírodní bohatství, tradice a kulturu České republiky.“ zmiňují pořadatelé veletrhu v jeho průběhu.

„Orlické hory a Podorlicko jsou z Hradce Králové, co by kamenem dohodil. Nikdy nechybíme na tomto veletrhu, jeho úroveň se zlepšuje, takže předpokládáme účast i v příštím roce.“ Sděluje nám při přípravě na tiskové konference Petra Smrčková, ředitelka destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko.
Tiskové konference se konaly v pátek 16. 3. 2012 hned dvě, jedna čistě soukromá pro podnikatele z Orlických hor a Podorlicka. Novináři se tak mohli seznámit s kastelánkami zámků Potštejn a Nový Zámek U Lanškrouna, vyslechnout si nabídku hotelů Panorama a Studánka z Rychnova nad Kněžnou, nebo zaznamenat novinky jako je otevření Hostince U Hubálků v Kostelecké Lhotě, Tvrze Orlice v Letohradě nebo Kramářovy chaty na Suchém Vrchu v roce 2012. Svou práci zodpovědně přijali i zástupci informačních center, Zdena Kroulíková, která přítomné informovala o novém skateparku v Ústí nad Orlicí a Michala Kiezlerová, která přítomné seznámila především s novinkami na Novém zámku v Kostelci nad Orlicí a s výstavbou nové cyklostezky spojující Hradec Králové s Podorlickem.

Druhá konference proběhla v rámci prezentace Královéhradeckého kraje. „Všichni jsme měli krátký čas na prezentaci, a proto jsem se spíš snažila účastníky seznámit s tím, kde mají hledat informace a sdělila jim, že právě začínáme velice důležitou marketingovou kampaň v rámci projektu Marketingová kampaň a podpora destinace OHP – 1. část“ Informuje nás po konferenci Petra Smrčková.

Celé dva veletržní dny provázelo veletrh krásné počasí, návštěvníci se mohli projet na speciálním produktu z Orlických hor a Podorlicka, novém cyklokočárku firmy Dandy z Lanškrouna nebo se pozdravit s Orlickou cyklo a inline královnou a jejím komořím, která zvali především na krásné cyklostezky a cyklotrasy do Orlického cyklo a inline království.

Účast na veletrzích je podpořena z projektu:
„Marketingová kampaň a podpora destinace Orlické hory a Podorlicko – 1. část“, reg. číslo CZ.1.13./3.2.00/14.00866.

Spolufinancování ROP Severovýchod.