Regiontour 2012

 

Na veletrhu REGIONTOUR 2012 nemůže chybět destinace Orlické hory a Podorlicko se svojí speciální nabídkou nejen pro letošní zimní sezonu.

V termínu od 12. do 15. ledna 2012 se bude konat již 21. ročník tradičního veletrhu cestovního ruchu Regiontour v areálu brněnského výstaviště.  Destinační společnost zde bude spolu s partnery prezentovat naší destinaci Orlické hory a Podorlicko.

Ani letos nebude na veletrhu Regiontour chybět destinace Orlické hory a Podorlicko se svou rozmanitou nabídkou. „Vzhledem k tomu, že jsme destinace plná zážitků, představíme se návštěvníkům formou aktivní prezentace. Přivezeme s sebou nejen soutěže pro dospělé i děti o zajímavé ceny. Nebudou chybět ani zástupci z řad regionálních výrobců tradičních produktů, kteří si své výtvory zajisté nenechají pro sebe.“ Na prezentačním pultíku najdou návštěvníci veletrhu dobroty jako domácí chléb, povidla, kvasnicové pivo, svatební koláčky či silnou kávu. Osobně vás přivítají majitelé Hostince U Hubálků z Kostelecké Lhoty nebo Hotelu Panorama v Rychnově nad Kněžnou.

Svou účast přislíbily také naše pohádkové postavy.  Na veletrhu se můžete osobně setkat s Kačenkou a Rampušákem – vládci Orlických hor. Ti Vám jistě představí všechny své kamarády z pohádkové říše a také soutěž, kterou můžete při své návštěvě Orlických hor absolvovat. Pokud jste milovníky cyklistiky, nebo in-line bruslení, jistě Vás potěší návštěva samotné královny Cyklo&in-line království, která na veletrh zavítá se svou družinou a přiveze vše možné, co se kol a cyklistů v její říši týká. K dostání budou mapy, tipy na cyklovýlety, nabídka ubytování atd. Ze zámku Potštejn za vámi přijede sama hraběnka Chamaré, která vás pozve do svého sídla, které celoročně vítá množství zvědavců a milovníků dobrodružství. Vybere si opravdu každý – na programu budou strašidelné prohlídky, kostýmované prohlídky, Bubákov, Pohádkov a další zámecké příběhy.

Zájemcům nabídneme široké možnosti trávení volného času. Mezi veletržní nabídkou budou k nalezení např. produkty pro vodní turistiku, speciální balíčky pro zimní sezonu a především neodolatelné „slevy, které zamrazí“. Samozřejmě nezapomeneme ani na firemní klientelu s nabídkou hotelů vhodných pro pořádání školení, konferencí, nebo firemních večírků.

Nabídku destinace Orlické hory a Podorlicko naleznete na veletrhu hned třikrát. Hlavní pult, kde získáte ucelené informace o nabídce destinace, se bude nacházet v expozici Královéhradeckého kraje. Můžete se zastavit pro informace o historických památkách, přírodních atraktivitách, zimních střediskách, upravovaných běžkařských trasách, cyklistických trasách, sportovních a adrenalinových centerech, wellness centrech, muzeí a galerií a samozřejmě také možností ubytování. Mezi vystavovateli naleznete ty nepovolanější nositele informací – na pultech Vás obslouží zástupci Obcí Deštné v Orlických horách, Orlické Záhoří a pracovníci informačních center.
Orlické hory jsou známi především linií opevnění z druhé světové války. Díky těmto ojedinělým památkám jsme se v roce 2011 dostali do finále prestižní soutěže EDEN, a proto naší nabídku najdete také  na expozici Czechtourism, u pultíku se stejnojmenným názvem soutěže.
Bohatou nabídku pro milovníky cykloturistiky naleznete také v expozici Cykloturistika v regionech ČR, kde v cyklistické vesničce nebude opět chybět nabídka Orlických hor a Podorlicka Náš region má na svém území bohatou síť cyklistických tras. Na své si přijdou jak vyznavači náročnějších terénů v přírodě nebo dálkových silničních tras, tak méně nároční rekreační cyklisté, rodiny s dětmi i in-line bruslaři.

"Společná propagace Kladské země, Orlických hor a Podorlicka“, reg. číslo PL.3.22/2.2.00/09.01579.

spolufinancování