Veletrh cestovního ruchu Holiday World

 

Ve dnech 9. – 12. února 2012 se v areálu holešovického výstaviště v Praze konal již 21. ročník jednoho z nejvýznamnějších veletrhů cestovního ruchu v České republice a regionu střední Evropy. Pro destinační společnost Orlické hory a Podorlicko je tato mezinárodní akce velmi významná. Zaujmout návštěvníky výstavy, či odbornou veřejnost mezi více jak 700 vystavovateli z více jak 40 zemí, znamená nejen se na tuto akci náležitě připravit, ale skutečně každého jednotlivého návštěvníka expozice, náležitě provést naší oblastí Orlických hor a Podorlicka.

Jelikož Orlické hory a Podorlicko je destinace, která se má čím pochlubit, představili jsme se formou aktivní prezentace. Zájem laické i odborné veřejnosti byl v širokém spektru dotazů. Nejčastější otázky se však týkaly zimních a letních sportovních aktivit. Seniory, rodiny s dětmi a rekreační turisty zajímaly zase přírodní atraktivity a historické památky, jako například válečné opevnění, které jsme samostatně prezentovali na pultu v expozici Cechtourism. Dále nechyběly informace o sportovních a adrenalinových centrech, wellness centrech, o kulturních akcích v našem regionu, a v neposlední řadě také informace o ubytování.

„Prezentovat se formou tiskovin a také nabídkou produktů, bylo u každého návštěvníka našeho pultu hodnoceno velmi pozitivně“. Říká paní Smrčková, ředitelka DSOHP.
Naše nabídka zahrnovala tradiční produkty od regionálních výrobců, jako kožené výrobky od pana Hemrlíka, lahodnou Frolíkovu kávu, medovinu a výrobky z vosku, dobroty z Hostince U Hubálků, nápoje z rychnovského pivovaru, či řemeslné výrobky z Chráněných dílen Neratov.
V doprovodném programu jste také mohli spatřit Kačenku, krásnou vládkyni Orlických hor, která Vám představila všechny své kamarády z pohádkové říše, nebo novinku mezi cyklistickými nadšenci a to cyklokočárek, jehož výrobcem je DANDY JOY, na kterém neztrácíte přehled o vaší ratolesti ani během jízdy. 

Jak už bylo zmíněno, nabídku destinace Orlické hory a Podorlicko jste mohli na veletrhu nalézt v expozici Czechtourism, kde se díky soutěži EDEN nabízela veliká zajímavost v podobě válečného opevnění v českém příhraničí. Další dva pultíky s nápisem Orlické hory a Podorlicko byly také na stánku Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Mezi vystavovateli byli ti nejpovolanější nositelé informací – na pultech Vás obsluhovali zástupci Obcí Deštné v Orlických horách, Orlické Záhoří, pracovníci informačních center a samozřejmě pracovníci destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko.

Účast na veletrhu je podpořena z projektů:
"Společná propagace Kladské země, Orlických hor a Podorlicka“, reg. číslo PL.3.22/2.2.00/09.01579.

spolufinancování