Orlické hory a Podorlicko oslovují milovníky zimy na horách!

Orlické hory hostily tentokrát zástupce celostátních médií a cestovních kanceláří druhý lednový víkend. Zimní famtrip pod názvem „ORLICKÉ HORY – KDYŽ JE MI ZIMA“ se nesl v duchu kampaně a soustředil se především na komunikaci doprovodných aktivit ve stylu „aprés-ski“. Trip představil jedno z nejvýznamnějších horských lyžařských středisek – Deštné v Orlických horách, které díky spektru služeb skvěle reprezentovalo komplexní zimní nabídku této destinace pro lyžaře i nelyžaře, a to i když se pokazí počasí. Nepřízeň počasí, která účastníky tripu bohužel zastihla, tak dokonale prověřila a potvrdila kvalitní alternativní nabídku.

Orlické hory jsou ideální pro rodinné pobyty a s ohledem na prioritní cílovou skupinu byl koncipován i program tripu, a to včetně typu ubytování. Účastníci měli možnost prohlídky hned dvou zapojených ubytovacích objektů, neboť zázemí poskytly stylový Penzion Kozí Chlívek v centru Deštného a hotelový komplex Alfa Resortu na jeho okraji, který zároveň představil letošní novinku s možností ubytování v apartmánových chatách, ideálních právě pro pobyty rodin s dětmi díky naprostému soukromí a dosahu hotelových služeb.

V rámci inspirativního pobytu měli všichni možnost vyzkoušet si kromě sjezdového lyžování ve Skicentru Deštném, také zdejší fenomén běžeckého lyžování a hřebenových túr s instruktorským doprovodem. Páteční odpoledne patřilo především aktivitám na sněhu včetně netradičních zážitků pod hlavičkou Adventure půjčovny POHL Sportu, jako byly jízdy na sněžných skútrech, zimních čtyřkolkách nebo dobových rohačkách. Nejen po sportovním výkonu byly žádoucí různé wellness procedury, například relaxace ve venkovní vyhřívané kádi, sauna, masáže, plavání v bazénu nebo aromakoupele v dřevěné vaně. Zpestřením pro mnohé byla návštěva Ateliéru zvonaře a hrnčířky, kde se zaposlouchali do tónů unikátní zvonkohry, dozvěděli se zajímavosti o zvonařském řemesle nebo si v rámci kreativního workshopu vlastnoručně vyrobili jen tu svoji rolničku anebo pomalovali keramiku, která jim zůstala jako vzpomínka na pobyt v Orlických horách.

Orlické hory jsou rovněž baštou mushingu, a to především díky tradičnímu závodu Šediváčkova longu, který se koná vždy koncem ledna přímo v Deštném. Ochutnávka tohoto zážitku tak nemohla chybět! Druhý den tripu tedy zahájily jízdy se psím spřežením, a to v gesci Týmu saňových psů ORLICE, který účastníky seznámil mimo jiné i s prací musherů. Další zastávkou bylo Skicentrum Deštné, kde právě probíhal opening nového snowparku. Vlastní představení nabídky střediska vč. nového aprésového občerstvení přímo pod sjezdovkou, prestižních akcí i plánovaných aktivit, tak doplnily exkluzivní skoky místních freestylistů.

Konec tripu uzavírala návštěva nedaleké Rokytnice v Orlických horách. Společný oběd byl jak jinak než v jednom z původních roubených měšťanských domů, a to v Penzionu Rampušák, který je díky vyhlášené kuchyni i horskému interiéru oblíbenou zastávkou turistů a běžkařů. Jako již poslední zastávka tripu následovala prohlídka místního interaktivního Muzea Orlických hor – Sýpka. Všechny oslovilo jak originální řešení prostor a atraktivní expozice, tak řada interaktivních prvků a řemeslné dílničky. Tou pravou tečkou na konec byl kreativní workshop pod odborným vedením samotného mistra řemesla, pana brašnáře Ladislava Hemrlíka, jehož řemeslnou dílnu najdeme nedaleko muzea. Všechny zaujalo nejen vlastní povídání o řemeslu, ukázky kůží, ale nadšení panovalo také při vlastní rukodělné práci. Jako další vzpomínku na inspirativní víkend v Orlických horách si tak většina účastníků odvezla také vlastnoručně vyrobenou originální peněženku.