Téma roku Orlických hor a Podorlicka

Projekt „Téma roku Orlických hor a Podorlicka“, reg. číslo CZ.1.13/3.2.00/37.01343 byl realizován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod v období od 22.7.2014 do 31.8.2015, s finančním ukončením k 15.9.2015. Projekt je nyní ve fázi udržitelnosti.

Výstupem tohoto projektu byly 3 marketingové produkty zaměřené na různé cílové skupiny, s různou obsahovou náplní jednotlivých témat roku. První cílovou skupinou byly ženy jako hlavní organizátorky výletů a dovolených a téma „Ženy regionu“ (2014), druhou byli milovníci zimy na horách, a to jak lyžaři, tak nelyžaři, a téma „Apres ski“ (2014-2015), a třetí cílovou skupinou byly cykloturistické rodiny s dětmi a téma „Rodinná dovolená kolách“ (2015).

V rámci udržitelnosti projektu jsou dále tato témata rozvíjena a komunikována. Probíhají další navazující aktivity, je udržován kontakt s médii, dalšími subjekty cestovního ruchu a hlavními aktéry v území. Komunikují se zároveň nová témata, která rozvíjí marketing destinačního managementu, zejména pak s ohledem na hlavní národní a krajská marketingová témata daného roku.

Orlické cyklo & inline království rok 2016

Od začátku letošního roku do konce měsíce října 2016 navštívilo webovou stránku www.kralovstviorlicke.cz přes 831 návštěvníků převážně z Prahy, Brna, Hradce Králové, Pardubic, ale také návštěvníci z oblasti Orlických hor a Podorlicka převážně z Rychnova nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí, Letohradu nebo České Třebové a Žamberka. Ze zahraničních návštěvníků našeho webu jsme zaznamenali návštěvníky ze Slovenska, Německa a Polska.

Vyhodnocení sezóny rok 2016: Od 1.1. do 31.10.2016 se na území Orlického cyklo & inline království se hrálo celkem 113 geolokačních her a do svých chytrých telefonů si je stáhlo celkem 92 hráčů.

Jaké GEOFUN hry jsou součástí Orlického cyklo & inline království a další podrobnosti nejen ke hrám, ale i soutěži a jejího vyhodnoce se dozvíte zde.

Orlické cyklo & inline království rok 2015

V průběhu měsíce května do konce roku 2015 navštívilo webovou stránku www.kralovstviorlicke.cz přes 1668 návštěvníků převážně z Prahy, Brna a měst v okolí Hradce Králové, Pardubic, ale také návštěvníci přímo z oblasti Orlických hor a Podorlicka např. z Dobrušky, Žamberka nebo Ústí nad Orlicí. Nesmíme však opomenout i zahraniční návštěvníky a to především ze Slovenska, Rakouska, Německa a Polska.

Vyhodnocení sezóny rok 2015: Během roku 2015 se na území Orlického cyklo & inline království hrálo 320 geolokačních her a do svých chytrých telefonů si je stáhlo celkem 161hráčů.

Jaké GEOFUN hry jsou součástí Orlického cyklo & inline království a další podrobnosti nejen ke hrám, ale i soutěži se dozvíte zde.

Orlické hory a Podorlicko vskutku královská cyklodestinace!

O skvělé nabídce pro cykloturisty se přesvědčili na vlastní kůži i redaktoři celostátních médií, kteří si v rámci famtripu pod hlavičkou Destinační společnosti Orlické hory a Podorlicko projeli region poslední víkend v květnu. „Představili jsme hned několik prima letních tipů, ideálních pro rodinnou dovolenou na kole, a to nejen v podhůří ale také na horách. Aktivní program byl provázán opět špičkovou gastronomií a dalšími rozmanitými zastávkami po trase s důrazem na cílovou skupinu rodin s dětmi. Redaktory velmi zaujala také nová expozice muzea v České Třebové a překvapilo rovněž i ne zcela snadné bloudění v Labyrintu Brandýs“, dodává Eva Vaníčková, organizátorka a průvodkyně jarního famtripu pod názvem Orlické cyklo a inline království, který se nesl v duchu letošní letní kampaně destinační společnosti. Aktivní rodinnou dovolenou na horách reprezentovala Kramářova chata na Suchém vrchu ve spojení s pestrou nabídkou Fit Resortu Buková hora, a vskutku pohodovou cykloturistiku v podhůří si zažili na vyhlášené cyklostezce údolím Tiché Orlice z Ústí nad Orlicí až do Chocně. „Víkend byl jako vždy parádní. Musím vážně pochválit, tripy pod tímto vedením jsou vždy na jedničku s hvězdičkou. Skvěle připravené, zorganizované, program je bohatý, pestrý, nápaditý... A hlavně mám pokaždé dojem, že v Orlických horách a Podorlicku se musí žít skvěle. Všichni jsou tam milí, příjemní a nadšení do toho, co dělají, pokaždé se tam moc ráda vracím“, hodnotí průběh presstripu Michaela Trochová, editorka webových portálů TV NOVA.

Fotografie jsou Vám k dispozici ke stažení zde

 

Červnová kampaň v brněnských tramvajích

Během měsíce června proběhla kampaň v 75 linkách brněnských tramvají.

 

 

Poslední vlna rádiové kampaně

Během měsíce června proběhla poslední vlna rádiové kampaně na rádiích Expres, Černá hora a Kiss Hády zvoucí návštěvníky Orlických hor a Podorlicka k výletům na kolech a k hraní her geofun.

Orlické hory a Podorlicko zvaly k návštěve diváky hradeckého a pardubického multikina

Podívejte se na nový videospot, který běžel v červnu v hradeckém a pardubickém Cinestaru.

www.kralovstviorlicke.cz