Workshop TIC: odpolední blok

 

Časový harmonogram: 12.00 - 17.00 
  

 

Potřebné vybavení: chytrý telefon a držák na kolo (pokud vlastníte), nabíječka, pohodové oblečení a obuv pro pohodovou jízdu na kole, láhev s pitím

kolo – vlastní nebo zapůjčené (viz návratka). Zapůjčení kol a doprava je pro vás zajištěna zdarma!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

12.00 – 12.30 hod.

Společný oběd, Měšťanský pivovar Hylváty, Ústí n.O.

Během oběda:

  •  „majitelé“ chytrých telefonů se zájmem vyzkoušet si přímo na svých přístrojích geolokační hru:

a)      využijí wifi v pivovaru (nemají-li aplikaci Geofun nahranou již ve svých přístrojích), neboť pro stažení hry je potřeba internetové připojení (nainstalování aplikace Geofun, registrace a stažení hry), následně již pro samotnou hru není internet potřeba, hra běží offline. Po nainstalování aplikace Geofunu Vám systém nabídne vzhledem k Vaší poloze nejbližší možnosti geolokačních her

b)      zkontrolují si stav baterie – příp. dostatečně nabijí svůj přístroj :-)

  • ostatní, kteří nevlastní chytrý telefon, netruchlí, neboť hrou vás provede cykloprůvodce (seznámí a provede názorně hrou), tedy podmínkou není mít vlastní chytrý telefon. Do hry se skrze průvodce může zapojit každý. Lze hrát např. jako skupina pod jedním hráčem, více hráčů - více legrace!

----------------------------------------------------------------------------------------------------

12.45 hod.

Společný odjezd od Pivovaru v Hylvátech

Doprava účastníků (příp. přejímka vlastních kol) od pivovaru v Hylvátech k Aquaparku Ústí n.O. (parking), kde je začátek trasy a start vybrané geolokační hry (automatické spuštění v návaznosti na GPS souřadnice hráče – předpokládá se zapnutý GPS modul).

Občerstvení a příp. vstupy po trase si hradí každý sám.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

13.00 – 16.00 hod.

Cyklostezkou z Ústí n.O. do Chocně: Náhrdelník Orlické cyklajn královny

 

Začátek trasy geolokační hry „Náhrdelník Orlické cyklajn královny“ je u Aquaparku v Ústí n.O. (před Sporthotelem Tichá Orlice, pozn. Kiosek u Orlické cyklo a inline královny). Tato geosranda vás z Ústí n.O. může na kolách zavést variantně do Chocně nebo do České Třebové (zde navíc s možností rozšířit si trasu až do Lanškrouna). Od aquaparku se však již nad rámec kolokačních her můžete vydat po cyklostezce i opačným směrem do Letohradu.

My však budeme pohodovým tempem absolvovat trasu z Ústí n.O. do Chocně, zapojíme všechny své pátrací dovednosti a schopnosti a pokusíme se pomoci posbírat Cyklajn královně všechny perličky z jejího rozsypaného náhrdelníku:-) 

Délka trasy:cca 20 km

Projedeme se krásným údolím podél řeky Tiché Orlice, přes jedno z jejích nejhezčích zátiší se samotou Bezpráví. Po trase hry se zastavíme u Dolečkovy hájovny na Luhu, s podobně pohnutým příběhem z období německé okupace jako na Křivoklátsku v případě osudů rodiny spisovatele Oty Pavla, nahlédneme do malebného Klopotského údolí, které ukrývá léčivou vodu a Dragounovu kapličku, občerstvíme se U Pildy v Bezpráví (tradiční zastávka na míru cyklistům a inlinistům), a přes osadu Pernou (ekofarma, pozn. cca 1 km po silnici) dorazíme kolem železného artefaktu „Babylónského děla soudného dne“ (jedna ze zastávek Poutníkovy cesty – sochařský projekt) a koupaliště až k brandýskému Labyrintu (první přírodní bludiště v ČR) a Pomníku J.A.Komenského (s pozůstatky sklepení, kde kdysi stával srub, kde se J.A.Komenský ukrýval; v červnu otevřeno veřejnosti pouze o víkendech, v případě zájmu lze však domluvit a zabloudit si uličkami habrů…, pozn. odbočka na Oucmanice – Ekocentrum Paleta, jedna z nejhezčích vesniček v okolí).

Po průjezdu Brandýsem n.O. (upoutávka na Rehabilitační ústav – na vyhlídku s kapličkou, zříceninu hradu Brandýs, zajímavou architekturu, Pamětní síň J.A.Komenského či vyhlášenou cukrárnu) míjíme odbočku na okolní bývalá hradiště (zříc.hradu Orlík atd., hradiště Hradníky) a po malé zastávce v Penzionu Mítkov (občerstvení) pokračujeme dále do Chocně, kde nás v závěru čeká krásná projížďka parkem a přírodní rezervací Peliny s výhledem na impozantní opukové stěny až k Choceňskému zámku, kde trasa a geolokační hra končí! (upoutávka na Orlické muzeum s rozsáhlými přírodovědnými sbírkami vč. umění, nádherný choceňský park s lipovou alejí, Doskočilova vyhlídka, zajímavá vyhlídka také z železničního mostu – skalní průrva, projíždějící rychlíky…).

 

Orientační timing:

13.00   seznámení s odpoledním programem, aktivace hry, přejímka kol (příp. seřízení)

13.30   začátek trasy (průjezd Ústím n.O., přes železniční nádraží do Kerhartic, začátek cyklostezky bez motorových vozidel)

14.00   Dolečkova hájovna na Luhu, Klopotské údolí

14.15   Bezpráví, Občerstvení U Pildy, zastávka na občerstvení dle zájmu, cca 15min.

14.45   Labyrint Brandýs n.O., příp. zastávka dle zájmu a domluvy (poté změna timingu)

15.00   Penzion Mítkov, zastávka na občerstvení dle zájmu, cca 30 min. (příp. dobití mobilu)

16.00   Choceňský zámek – ukončení trasy hry, přejímka/vrácení kol

16.30   Společný odjezd z Chocně do Ústí nad Orlicí autobusem

17.00   Předpokládaný návrat do Ústí nad Orlicí, aquapark ÚO (a příp. dle domluvy)

Kontaktní osoba: Mgr. Eva Vaníčková, tel. 608 638 530, 734 201 466, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.